Kirjoittaja Aihe: Pilkki-cup 2019  (Luettu 491 kertaa)

Helena

  • Tulokas
  • *
  • Viestejä: 34
    • Profiili
Pilkki-cup 2019
« : 04.03.19 - klo:11:12 »
No niin. Vuoden 2019 pilkki-cup on avattu ja ensimmäisen osakilpailun tulokset ovat seuraavat:

Naiset:
1. Irma Floor              4920 g
2. Eeva Kirselä             985 g
3. Ludmila Manninen     315 g

Yleinen:
1. Ari Nousiainen        4650 g
2. Pauli Kauppinen      3035 g
3. Marko Urpilainen     1820 g       ahven 195 g
4. Ville Sirkka             1190 g
5. Petri Kirselä              645 g
6. Harri Turpeinen         255 g
7. Janne Turpeinen          30 g

Miehet yli 60 v.:
1. Kalervo Kinnunen    2040 g
2. Alpo Ahonen           1905 g
3. Pentti Solismaa       1135 g
4. Toivo Manninen       1105 g
5. Kauko Turpeinen     1045 g
6. Lauri Urpilainen       1045 g
7. Eino Leppänen          895 g
8. Esko Manninen         585 g

Näyttää olleen jännä ja tiukka kilpailu varttuneimmilla miehillä.
Eikun kohti seuraavaa osakilpailua. Kireitä siimoja.

Pilkki-cup:n toinen osakilpailu Syväjärvi 16.3.2019

Naiset:
1. Irma Floor                      4310 g
2. Eeva Kirselä                   2145 g
3. Ludmila Manninen            690 g

Yleinen:
1. Marko Urpilainen            4540 g
2. Arto Manninen               3310 g
3. Petri Kirselä                   2555 g
4. Ville Sirkka                    1445 g
5. Pauli Kauppinen             1395 g
6. Ari Nousiainen                 765 g

Ikämiehet:
1. Alpo Ahonen                  2445 g
2. Kalervo Kinnunen           2310 g
3. Pentti Solismaa              2275 g
4. Toivo Manninen              1800 g
5. Heino Leppänen             1400 g
6. Esko Manninen               1335 g
7. Kauko Turpeinen              420 g
8. Eino Leppänen                     0 g

Kalaa on noussut ja tiukka kilpailu jatkuu.
Seuraava osakilpailu on 31.3.2019 Luomajärvellä.

Kolmas osakilpailu Luomajärvi 31.3.2019

Naiset:
1. Irma Floor                      4920 g
2. Eeva Kirselä                    3160 g   ahven 265 g
3. Sirpa Manninen               1610 g
4. Ludmila Manninen             170 g

Yleinen:
1. Marko Urpilainen             5180 g
2. Ari Nousiainen                3080 g
3. Petri Kirselä                    1840 g
4. Marko Pölkki                   1350 g    ahven 195 g
5. Tarmo Muhonen                750 g
6. Ville Sirkka                       635 g
7. Pauli Kauppinen                625 g

Ikämiehet:
1. Lauri Urpilainen              6160 g
2. Alpo Ahonen                  6110 g
3. Pentti Solismaa              3335 g
4. Kalervo Kinnunen           2365 g
5. Kauko Turpeinen            2055 g
6. Eero Anttila                   1780 g
7. Toivo Manninen             1550 g
8. Esko Manninen                655 g

Luomajärvi antoi hyvin kalaa kisassa. :D
Viimeinen osakilpailu on 13.4.2019 Vuosjärvellä Kylkisalmella makkaroiden kera.

Neljäs osakilpailu Vuosjärvi Kylkisalmi 13.4.2019

Naiset:
1.Irma Floor                    855 g
2. Eeva Kirselä                115 g
3. Sirpa Manninen             10 g

Yleinen:
1. Petri Kirselä               1815 g
2. Ari Nousiainen           1555 g
3. Arto Manninen           1095 g
4. Sauli Leppänen           620 g
5. Pauli Kauppinen          390 g
6. Ville Sirkka                 310 g
7. Marko Urpilainen         220 g
8. Tarmo Muhonen            45 g

Ikämiehet:
1. Heino Leppänen           945 g    iso ahven 485 g
2. Pentti Solismaa            945 g
3. Alpo Ahonen                730 g
4. Lauri Urpilainen           340 g
5. Toivo Manninen           215 g
6. Seppo Raatikainen       170 g
7. Esko Manninen              40 g
8. Kalervo Kinnunen          30 g


Pilkkicupin lopputulokset:

Naiset:
1. Irma Floor                   60 pistettä
2. Eeva Kirselä                51 p
3. Ludmila Manninen       44 p
4. Sirpa Manninen           30 p

Yleinen:
1. Marko Urpilainen         55 pistettä
2. Ari Nousiainen            54 p
3. Petri Kirselä                50 p
4. Pauli Kauppinen          43 p
5. Ville Sirkka                 40 p
6. Arto Manninen            32 p
7. Tarmo Muhonen          23 p
8. Sauli Leppänen           14 p
9. Harri Turpeinen           12 p
9. Marko Pölkki               12 p
11. Janne Turpeinen        11 p

Ikämiehet:
1. Alpo Ahonen                54 pistettä
2. Kalervo Kinnunen         51 p
3. Pentti Solismaa            47 p
4. Lauri Urpilainen            46 p
5. Toivo Manninen            41 p
6. Kauko Turpeinen          37 p
7. Heino Leppänen           33 p
8. Esko Manninen            33 p
9. Eino Leppänen             21 p
10. Eero Anttila               12 p
10. Seppo Raatikainen     12 p



« Viimeksi muokattu: 19.04.19 - klo:10:00 kirjoittanut Helena »